Якою була філософія імама Джафара Садіка?
Він оголосив про це будь-хто, хто вірив або визнав, що в них є сутність Бога, вірить у багатьох богів і не залишатиметься мувахідом (монотеїстом). Вони стали б мушриками (політеїстами). Іншою великою небезпекою, що загрожувала ісламу, було чернецтво, яке мусульмани хотіли перейняти від християн.
Однією з унікальних теорій імама Джафара ас-Садіка є те, що все, крім Аллаха, має свої протилежності, але це не призводить до конфлікту, інакше весь всесвіт був би знищений. Це теорія матерії та антиматерії.
Відомий під титулом ас-Садік («Правдивий»), Джафар був засновник джафарійської школи ісламської юриспруденції. Кажуть, що хадис, записаний від ас-Садіка та його попередника Мухаммеда аль-Бакіра, є більш численним, ніж усі хадиси, що збереглися від ісламського пророка Мухаммеда та інших шиїтських імамів разом узятих.
Висловлювання імама Джафара Ас-Садіка Знання — це щит, правдивість — це сила, невігластво — це приниження, розуміння — це слава, щедрість — це успіх, хороша поведінка — це дружба..
Школа джафарі, також відома як школа джафарі, фікх Джафарі (араб. الفقه الجعفري) або юриспруденція джафарі, відома школа юриспруденції (фікх) в межах дванадцятирічного та ісмаїлітського (включаючи нізарійського) шиїтського ісламу, названа на честь шостого імама Джафара ас-Садіка.
* Хто не відчуває сорому під час відсутності і не кається в старості і не боїться Аллаха під час самотності, той не має добра. * Хто тебе шанує, то шануй його. А хто тобою зневажає, від нього почитайся. * Заборонити щедрість – це недовіра до Аллаха.