Що спільного в теоремі Тевенена та Нортона?
Теорема Нортона ідентична теоремі Тевенена, за винятком того, що еквівалентна схема є незалежним джерелом струму паралельно з опором (резистором). Таким чином, еквівалентна схема Нортона є вихідним перетворенням еквівалентної схеми Тевенена.
Стійкість до Тевеніну та Нортона однакові. Напруга Тевеніна дорівнює струму Нортона, помноженому на опір Нортона. Струм Нортона дорівнює напрузі Тевеніна, поділеній на опір Тевеніна.
У ньому стверджується, що для будь-якої теореми аналізу електричного кола існує подвійна (протилежна) теорема, у якій вихідні величини замінюються подвійними величинами. Опір Тевеніна і Нортона рівні. Напруга Тевеніна дорівнює струму Нортона, помноженому на опір Нортона.
Теорема Тевенена стверджує, що ми можемо замінити весь електричний ланцюг, крім резистора навантаження, як незалежне джерело напруги послідовно, і характеристика резистора навантаження буде такою самою. Теорема Нортона стверджує, що ми можемо замінити електричне коло, окрім резистора навантаження, як джерело струму паралельно.
Теореми Тевенена та Нортона корисні для аналіз схем з кількома джерелами та резисторами, особливо коли ви хочете знайти напругу, струм або потужність на певному елементі чи навантаженні.