Що таке ціноутворення активів у безперервному часі?
Характеризується одновимірна модель ціноутворення активів у безперервному часі звичайне диференціальне рівняння (ОДР), розв’язком якого є ціна або прибутковість досліджуваного активу. Є лише кілька прикладів таких моделей, розв'язок яких можна виразити в закритій формі.
Програма ціноутворення активів досліджує фактори, що визначають ціни та прибутки від фінансових і реальних активів, включаючи акції, облігації, валюту та нерухомість.
Вся теорія ціноутворення активів випливає з однієї простої концепції: ціна дорівнює очікуваній виплаті зі знижкою. Решта — доопрацювання, особливі випадки та купа хитрощів, які роблять центральне рівняння корисним для того чи іншого застосування.
Активний підхід доповнює монетарний підхід, щоб забезпечити єдину теорію валютних курсів. Арбітраж: інвестори переводитимуть кошти з однієї валюти в іншу до тих пір, поки очікувана норма прибутку (вимірюється в звичайній валюті) не вирівняється. Ця модель визначення обмінного курсу базується на арбітражі.
Ціноутворення активів загальної рівноваги Відповідно до теорії загальної рівноваги ціни визначаються шляхом ринкового ціноутворення попитом і пропозицією. Тут ціни на активи спільно задовольняють вимогу, згідно з якою кількість кожного активу, що постачається, і кількість, що вимагається, мають бути рівними за цією ціною – так званий кліринг ринку.
Ціни на деякі товари та послуги, такі як житло, енергія та продукти харчування, тісно пов’язані з деякими фінансовими активами. Прикладами типових активів є акції та облігації (і пов'язані з ними контракти), а також нерухомість, золото та інші капітальні блага.