Що таке виділення плаценти?

Placenta Increta і Percreta Placenta increta – це стан, коли плацента міцніше прикріплюється до матки та вбудовується в м’язову стінку органу. Проникла плацента – це стан, коли плацента прикріплюється та проростає через матку та, можливо, до сусідніх органів (таких як сечовий міхур).

Placenta increta – Плацента ще глибше прикріплюється до м’язової стінки матки. Placenta percreta – плацента прикріплюється і проростає через матку, іноді поширюючись на сусідні органи, такі як сечовий міхур.

Основним діагностичним методом антенатальної діагностики є акушерське УЗД. Ознаки зрощення, видимі за допомогою УЗД, можуть бути присутніми вже в першому триместрі; проте, більшості жінок цей діагноз ставлять у другому і третьому триместрах.

У разі великого прирощення плаценти, кесарів розтин з подальшим хірургічним видаленням матки (гістеректомія) може знадобитися. Ця процедура, яку також називають гістеректомією кесаревого розтину, допомагає запобігти потенційно небезпечній для життя крововтраті, яка може статися, якщо є спроба відділення плаценти.

Деякі особливості прирощення плаценти на УЗД:

  • втрата нормальної гіпоехогенної площини в міометрії під плацентарним ложем.
  • наявність множинних плацентарних лакун.
  • втрата нормальної гіперехогенної лінії, що відокремлює стінку сечового міхура від матки.
  • витончення міометрія до <1 мм.

Якщо не лікувати та не лікувати уважно, це може бути небезпечним для життя. Вагінальні пологи не завжди можливі. Жінкам, які народжують вагінально, можуть знадобитися спеціальні процедури для видалення плаценти та зупинки кровотечі. Якщо перед пологами діагностовано прирощення плаценти, лікар може порекомендувати кесарів розтин.